7 - Entomologická

 1. Sbírkalupa Sbírka Moravského zemského muzea
  Území1. Svět (zejména Heteroptera, Homoptera, Coleoptera, Lepidoptera, Thysanoptera)2. Evropa (zejména Mallophaga, Heteroptera, Homoptera, Lepidoptera)3. Morava a Slovensko (zejména Heteroptera, Homoptera, Hymenoptera)Významné územní celky (Insecta):AfghanistanMorava a SlovenskoJihovýchodní Asie
  ObdobíNejstaršími celky jsou sbírka brouků von Künberga a sbírka motýlů Kupida, obě z první poloviny 19. století.Základ sbírek tvoří předválečné sbírky Homoptera (coll. Melichar), Coleoptera (coll. Zoufal, Mazura, Formánek) a Lepidoptera (Polanský, Krist).Mezi roky 1947-2000 se oddělení zabývalo výzkumem Hemiptera založeném na ústavních sběrech na území Moravy a Slovenska.Významnou částí řádu Coleoptera, který je na oddělení nejpočetněji zastoupen, jsou sběry s Afghanistanu z let 1968-1971.
  PředmětyEntomologickou podsbírku tvoří exempláře hmyzu a pavoukovců preparovaných nasucho, jako mikroskopický preparát nebo lihový preparát.Sbírka obsahuje přes 5.600 typů a systematická evidence jednotlivých řádů zahrnuje přes 900.000 exemplářů.
  Obor7 - Entomologická
  Počet předmětů42