25 - Náprstkův inventář

 1. Sbírkalupa Sbírka Národního muzea
  ÚzemíPodsbírka zahrnuje předměty z celého světa, ale především z Rakousko-Uherska.
  ObdobíJedná se o předměty z pozůstalosti rodin Novákových, Fingerhutových, Křížkových, Náprstkových a jejich přátel, tzn. především z 19. a poč. 20.stol.
  PředmětyJedná se o předměty osobní, profesní, mobiliář a vybavení domácnosti a první exponáty Českého průmyslového muzea V.Náprstka.
  Obor25 - Jiná
  Počet předmětů2491
   Forma měděná na pečení. Diplom členství Vojtěcha Fingerhuta od Muzeum království českého 1861. Skleněná nádoba sedmiboká s medailónky s různými emblémy a nápisem Andenken von Teplitz. Stolek dřevěný intarzovaný s portréty anglických literátů. Sada mosazných mírek - vídeňská libra. Šaty dámské z černého taftu s bílými a fialovými proužky. Podšité vatelínem a hedvábnou podšívkou. Klobouk slaměný pánský s rypsovou stuhou. Model dvojstěžňové plachetnice, tzv. Divadelní lodi. USA 1885. Švihadlo dětské s držátky ve formě kastanět. Těžítko skleněné - suvenýr Světové výstavy ve Vídni 1873. Bubínek dětský plechový. Max Švabinský, Vojta Náprstek, největší český demokrat. Pérová kresba 1898. Antonín Chittussi, Bříza na dvoře domu U Halánků. Olej 80. léta 19.st. Kovový přívěsek s ostatky z rakve Vojty Náprstka. 1894. Kovový přívěsek s miniaturním slovníkem. Berlin 1895. Globus zemský skládací hedvábný. Londýn 1862. Globus zemský s dřevěným stojanem a kompasem. Berlin 1910. Štoudev kovová, uvnitř s mírkou. Židle dřevěná skládací. Taneční pořádek papírový. Praha 1846. Jan Maloch - J.G. Zillinger, Anna Fingerhutová. Stereoskopická daguerrotypie, Praha 1855. Vojta Náprstek. Daguerrotypie v pouzdře. USA 50. léta 19. st. Pero, krejon, razítko a pečetítko v jednom. Pečetítko: Vojta Náprstek, Notary Public, Milwaukee Co. Wis. USA, 50. léta 19.st. Límeček z bílé příze zhotovený frivolitkovou technikou. Uložení předmětů v depozitáři Uložení předmětů v depozitáři Uložení předmětů v depozitáři