25 - Sbírka v zámku Lešná u Valašského Meziříčí

 1. Sbírkalupa Sbírka Muzea regionu Valašsko, muzeum ve Valašském Meziříčí
  ÚzemíV podsbírce jsou zahrnuty předměty, které podléhaly konfiskaci německého majetku po roce 1945 a původně tvořily mobiliář zámku Lešná u Valašského Meziříčí (hrabata Kinkských).
  ObdobíV podsbírce jsou evidovány předměty časově spadající do období od 16. století po 40. léta 20. století, kdy byly zkonfiskovány.
  PředmětyPodsbírka zahrnuje předměty uměleckého řemesla, cínařství, historické zbraně, nábytek a výtvarné práce či upomínkové předměty.
  Obor25 - Jiná
  Počet předmětů517
   uložení předmětů v interieru zámku Lešná u VM uložení předmětů v interieru zámku Lešná u VM Josef Hieckel, Svobodný pán Konrád Sörgel ze Sorgenthalu (kopie podle malby J. Grassiho),1794, olej na plátně. Johann Elias Ridinger, Vlk chycený do sítě, lept na papíře, polovina 18.století. Intarzovaný kruhový stůl, 19.století, průměr 80 cm. Skříňka (šperkovnice) vykládaná sklonovinou s motivy ptáků. 17.století. Barokní intarzovaný sekretář vykládaný želvovinou a slonovinou, přelom 17. a 18.století, v. 341 cm. Stolní barokní sekretář s páskovou intarzií, vykládaný kořenovicí, 2. polovina 18.století. Čínský malovaný závěsný talíř, průměr 45 cm. Busta spisovatelky Marie Ebner von Eshenbach z kararského mramoru, kolem roku 1900. František Eliáš Herbert, Portrét muže s maskou, 1760, olej na plátně. Psací stůl zdobený intarzií, 19.století. Dvoudvéřová skříň zdobená páskovými intarziemi, 18.století. Intarzovaná dvoudvéřová skříň zdobená páskovými a figurálními motivy, 18.století. Kruhový stolek s inkrustovanou mramorovou deskou. Konzolový stůl s tordovanýma nohama zdobený intarzií, polovina 18.století. Empírový sekretář s jasanového dřeva, zdobený řezbami a zlacením, první třetina 19.století. Intarzovaný miniaturní barokní sekretář vykládaný kořenovicí, 1.polovina 18.století Barokní intarzovaný sekretář s figurálními loveckými motivy, 2. polovina 18.století. Japonská malovaná porcelánová váza s rostlinným dekorem, v. 25,5 cm. Elektrická stolní lampa s hedvábným stínidlem a podstavcem z japonské porcelánové vázy. Joseph Weidner (okruh), Svatební portrét Sophie von Stockau, kolem 1852, olej na plátně, 145x110 cm Empírové křeslo typu gondola z mahagonového dřeva, 30. léta 19.století Empírová skříňka (skleník) z dýhovaného dřeva, uvnitř potažená zeleným sametem. 2. čtvrtina 19. století, v. 208 cm. Podobizna Anny Marie Forgačové, olej na plátně 101x82 cm, polovina 18.století. Úředně potvrzený rodokmen Heleny baronky Dubské z Třebomyslic, 1807, kolorovaná kresba na papíře nalepeném na plátně. uložení předmětů v interieru zámku Lešná u VM Johann Elias Ridinger, Kanci prchající průlomem v oboře, lept na papíře, polovina 18.století.