14 - Militária

 1. Sbírkalupa Sbírka Západočeského muzea v Plzni
  ÚzemíČechy a Československo, Rakousko a Rakousko-Uhersko, Německo, střední a západní Evropa, Rusko a SSSR, v menší míře i Asie, USA a Blízký Východ.
  ObdobíStředověk, raný novověk a novověk včetně současnosti, většina podsbírky z 19. 20. století.
  PředmětyZbraně palné krátké i dlouhé ( předovky, zadovky, opakovací, automatické ) a chladné ( sečné, bodné, dřevcové), výstrojní součásti, uniformy a jejich části, čepice, přilby, řemení, boty, nášivky, hodnostní označení, protiplynové masky, zaměřovací a pozorovací přístroje, náboje.
  Obor14 - Militária
  Počet předmětů4414
  Podsbírka obsahuje kulturní památky
   Hornická sekera k slavnostnímu kroji kuše těžká lovecká pol. 17. stol. Německo Tesák slavnostní, hasičský polní telefon v dřevěné skříňce vz.35 Karabina pro čet. a Fin.stráž. Vz.33 pistole samonabíjecí Roth-Steyr 1907 puška odstřelovací sistem Mosin vz.54 s dioptrem přilba policejní 1. republiky brigadýrka četnická - vrchní stábní strážmistr čepice se štítkem pro důstojníky vz.18 boty kotníčkové k uniformě francouzského legionáře uniforma generálporučíka pozemního vojska armády SSSR blůza hedvábná letní kapitána generálního štábu čapka pro lodní mužstvo tmavomodrá soubor nárameníků hodností ČS armády (repliky) polnice vojenská mosazná 30. - 50. léta 20. stol. blůza příslušníka 1 poh.pluku NB přilba hornická laminátová se štítkem brigadýrka generálská slavnostní 50. léta 20. stol. ČSR kazeta na pozůstalost po padlém letci kroj členky junáckého oddílu č 29 HIAWATA 4 kusy nášivky Ústřední hudby AČR s domovenkou 2 kusy brigadýrka zaměstnance Celní správy přilba tropická italská 2. světová válka soubor vojenských odznaků Blůza generálporučíka justice letní (tropiko) blůza uniformy vz. 46 generála K. Palečka Uložení pokrývek hlavy a obuvi v Depozitáři I Uložení kompetů uniforem v Depozitáři I Uložení zbraní, chladných i palných v Depozitáři II